Leden 2016

Dnešní děti

31. ledna 2016 v 10:00 | Ellis Stones |  Mé myšlenky a názory
Dneska sice nebudu psát zmé zkušenosti, ale spiše to, co vnímam kolem sebe.. v MHD, obchody, při procházce městem a tak pod.. Smozřejmě se toto nevztahuje na všechny děti, ale spíše na většinu dětí vychovavano dnešní dobou.

Potkáváte malé děti ve městě, v obchodech či autobuse s Iphonem 6 nebo jiným nadupaným smartphonem a vy sami jste rádi za to co máte. ..? Rodiče jim koupí do toto ten nejdraší tatif a pak si píšou ve skole při hodinách na fb a jinych soc. Sítích. Pod stromkem nebo k narozeninám dostanou počítač za 15 - 20 tísíců, celé dny sedí u pc, kašlou na školu a chytaj nervy při minecraftu a jiných her. Rodiče se jim nevěnují a ani je neumí vychovat a dovolí si i sprostě vyjadřovat ke starším a dospělím osobám a před rodiči si hrají na neviňátka, nebo naopak.. rodiče se jich div nebojí..

Potom se rodiče diví "Jak je to možné?..." a jsou kolikrát zadlužení kvůli splácení elektroniky, kterou si vzali na splátky, nebo půjčku kvůly tomu, aby mohli obdaroved své zlatíčka, aby měli vše co chtějí a neumějí jim říct NE

Na čí straně je chyba? A jaký máte na to názor vy? Budu ráda, když mi napíšete svůj názor! :)

Zimní procházka

30. ledna 2016 v 10:00 | Ellis Stones |  Fotogalerie
Jednoho dne (dva roky zpět) jsme se šli s mím miláčkem projít kolem vesnické přehradní nádrže. Cestou jsem pořídila pár fotek a tyto jsou asi ty nejlepší, které jsem fotila. Jsou foceny starším telefonem než mám teď, proto prosím neukamenujte mne za kvalitu :D. Pokud se vám líbí, budu ráda, když táte vědět :3

Z okna, než jsme vyšliOslnivě krásný západ slunce


Jak na dobrý a zajímavý blog? / Rady spíše pro začátečníky

29. ledna 2016 v 10:00 | Ellis Stones |  Rady a tipy
Neříkám, že můj blog je nejlepší, ale mám za sebou 5 let blogování.. stare blogy>> 1 2 a tento.. mezy tím jsem měla dost blogů, ale už jsou smazané, takže nemohu dát odkaz :D

1. O čem by měl blog být/obsah?
Buď se za měřte na téma, které je nejoblíbenější, nebo na to, co vás baví psát.. Také si můžete vybrat z nekolik tipů blogů
-Autorský
-Grafika,Design
-Fotografování, galerie
-zvířata
a tak pod.. je to jen a jen na vás, klidně to může být od všeho něco!
Je to na vás co zvolíte a jak se k tomu poostavíte, čím nápaditější a originálnější vlog, tím větš úspěch.

2. Design,/Pozadí/vzhled
Buď si můžete najít někoho, kdo zá vás bude grafiku vytvářet a vy mu za oplátku dáte npř. reklamu jeho blogu na svůj, nebo si můžete vzhled pro blog vytvářet sami za pomocí grafických programů.. PhotoFiltre studio X, GIMP, PhotoShop a spousta jiných, je na vás jaký si vyberete, hlavně aby jste se v něm vyznali a pracovalo se vám v něm dobře! :)

3. Aktivita
Čím více aktivity, tím více pravidelných čtenářu.. minimální periodu (frekvenci) pro přidávání blogů doporučuji jeden článek týdně.
Lépe ale uděláte, když články budete přidávat každý den nebo obden ! ;)

4. Návštěvnost
Čím více lidí k vám na blog bude chodit, tím více vás to podpoří v tom pokračovat! A jak si zvíšit návštěvnost na blogu, aniž by jste měli špatnou pověst a pod..? Pár tipů a rad! :)
a) Častěji pište komentáře...
....a upřímné názory, ke článkům, které vás zaujali, pokud to bude pozityvní komentář, tím větší pravděpodobnost je, že se majitel daného blogu koukne zrovna na ten váš a může se stát třeba i pravidelným čtenářem.
b) Pište česky...
....srozumitelně, a pravopisně dobře, vím, že já mám sama co říkat, ale co už ;) Je to můj blog a :D a jsem líná si pravopis kontrolovat :D.. nic méně, čím lépe se budete prezentovat, tím větší šance! :)
c) Pište o tom co zrovna lidi zajímá...
na internetu je plno způsobů, jak zjistit žepříčky nejčtenějších témat a pokud chcete, aby váš blog, ne jen zaujal, ale měl pravidelné čtenáře, doporučuji psát články a názory na nejčtenější témate! :)
d) Kopírování článku NE!..
....Rozhodně nekopírujte veškerý obsah z jiných webů a blogů PROČ? ...
Za 1. Existuje něco jako autorská práva >> >CO JSOU AUTORSKÁ PRÁVA
Za 2. Sami nebudete ani řádně vědět co se v daném článku píše, pokud jej řádně neprostudujete
a Za 3. Proč ukrást něčí práci, když by blog měl být originální?.. Daný člověk/tvůrce daného obsahu plýtval svím drahoceným časem.

Snad vám tyto informace pomohli a snad jste jej i pochopili.. na internetu je teké spousta rad, jak na dobrý blog, pokud se vám nechce hledat a nepomohli vám tyto informace, doporučuji přečíst:

Je na vás, jaký způsob blogování zvolíte! ;)

ZDE1○ ○ZDE2○ A ○ZDE3


Jak napsat životopis?

29. ledna 2016 v 3:32 | Ellis Stones |  Rady a tipy
Hledáte práci, školu, nebo něco podobného? K tomu, aby vás váš za,ěstnavatel přijal, potřebujete žovotopis, který vás bude prezentovat. Čím více důležitých informací, tím věčí šance k úspěchu.

Jak začít?

  1. Jako první je samozřejmě jméno a věk...
  2. Na konec většinou patří "důvod proč o danou práci stojíte

Základní informace, které by mněkaždý životopis obsahovat:

a) Pravopis
Snažte se psát spisovně a s co nejmenším počtem chyb. Pokud zaměstnavatel uvidí hrubku za hrubkou, nebude ani pokračovat ve čtení, protože si může také myslet, že jste nedokončili ani základní vzdělání...
b) Jméno, věk a základní informace o vás a kontakt, popřípadně fotka
c) Vaše dřívější zaměstnání/praxe/jaké máte zkušenosti
d) Jaké máte vzdělání? dokončená střední škola/vysoká/výuční list/ pouze základní vzdělání...
e) Praxe, nebo kde jste dříva pracoval/a
f) Zaručitele
Není to u všech prací, ale v některém životopise musíte udat "zaručitele" jméno a kontakt na něj, aby si zaměstnavatel mohl vaše veškeré informace ověřit. Min. 2, ale nemusí vždy samozřejmě být. Dle toho jaký zaměstnavatel jej vyžaduje.

Příklad:

>> ZDE odkaz jak jej řádně zpracovat

Co to je Copyright | Autorská práva | ©

28. ledna 2016 v 10:00 | Ellis Stones |  Rady a tipy

Vše vlatně znamená jedno - Autorská práva.. značí se písmenem C v kroužku = ©

Autorská práva je to, že daný človek autorem obrazu, knihy, filmu, článeku atd.. má autorská práva, protože si dal tu práci, dřinu, čas a pod. pro to aby jej vytvořil.

Pokud si koupíte autorská práva a někdo zneužije váš obsah tím, že jej zveřejní na webu, videu atd. může po vás vlastník originálního obsahu chtít odškodnění, které si může třeba i sám stanovit.

Pokud píšete článek, nebo natáčíte vide na YT a narazíte na 2 shodující se videa, napřed si ověřte datum vidání, kvalitu a autora. Pokud se tyto informace neshodují, můžete jej nahlásit ať už jste vlastník, nebo pouhý divák. Falešný/okopírovaný obsah bude smazán. Toteš platí i na dané domény pro blogy a weby. npř. blog.cz, webnode.cz a pod.

Pokud píšete článek nebo natáčíte video a nechali se inspirovat určitým jiným videem či článkem, doporučuji udat zdroj, od kud jste informace nebo insoiraci čerpaly.

PŘÍKLAD: 1 - Tento článek jsem psala já, jsem autorem, takže nikdo nemá právo jej skopírovat, pokud si koupím autorská práva. Pokud uvidím zneužití obsahu mohu jej udat k soudu.
2 - Nemám autorská práva, ale pokud narazím já nebo někdo jiný na stránku, kte je článek skopírovaný, můžu jej nahlásit a daný člověk bude vyzván k odstranění obsahu, smazání člínku, nebo udání zdroje.
Pokud vám informace nestačily a potřebujete vysvětlit podrobněji můžete číst i ○○○> ZDE

Ellis Stones - Kdo jsem?

27. ledna 2016 v 14:44 | Ellis Stones
Jsem holka ... Zajímavý poznatek :D Narodila jsem se 12.10.1999.
Bydlím v Ústeckém kraji v jedné menší vesničce, kterou skoro nikdo nezná. :D je to takové mezypůlčí světa :D
Jsem trochu blázen, vyšinutá a mám ráda svou kočičku Móťu a kocourka Andyho :3
Jsem šťastně zadaná <3 s mím miláčkem Jardou :3 je sice o 3 měsíce mladší, ale už jsme spolu dost dlouho a jsme šťastní :3

Tento blog je převážně autorský. Vše co tu je psáno, je výměšek mích pocitů a názorů. Pokud se to někomu nelíbí, tak ať sem radši nechodí, do hlavy to nikomu necpu, jedná se pouze čistě o můj názor. Každý je nějaký a nemůžeme nikoho odsuzovat za názora a vzhled. ;))

Nepatřím zrovna mezy Miss Krásy, proto nechci číst žádné narážky na to jak vypadám, nebo co nosím atd.. jsem to já a můj blog a zde si můžu psát co chci a pokud to někoho nezajímá.. neberu mu to, ať sem radši nechodí a nereaguje ke článkům. Pokud jde o váš čistý názor, budu ráda, když se se mnou s ním podělíte a možná si určité názory rozmyslím. :))

Přeji krásný den a doufám, že se budete pravidelně vrace, pokud se vám blog zalíbí! :33 <3

Dnešní lidé

27. ledna 2016 v 10:21 | Ellis Stones |  Mé myšlenky a názory
V dnešní době nemůže být človek sám sebou.. nemůže projevet zalíbení ve svůj styl a ani nemůže říct nahlas svůj názor.
Jako samostatný jedinec nezapadající do kolektivu, by jsem vám chtěla říct o tom, co mne v životě dokáže rozhodit v dnešní době! Nahlas to říct nemohu, protože by se každý hned ohnal kolem sebe a začal by vičítat věci, které ani nejsou pravdivé.

To že patřím mezy ty, kteří to nemají moc v životě jednoduché, nezamená, že by mě mněl hned někdo odsuzovat, za to jak vypadám, co si na sebe oblékám, nebo co poslouchám za hudbu. Já jsem prostě taková, jak mi to finance dovolí a jsem sama sebou. Je to snad má vina? To je jako kdyb jsem někoho odsuzovala za to že nemá nohu nebo ruku, přitom si za to ten dotyčný sám nemůže, prostě to také nemá jednoduché. Jsou lidé co jsou na tom i hůře a dokáží se sami uživit a nestrácejí naději v tom se sebezdokonalit a dokázat to, že dokáží být lepšími lidmi, něž dnešní zdravý lidé...

Dnešní mladé holky 13-14.. fotí si nahé fotky na fb a napíší status - "Nejsem děvka, tak mne tak nesuď" .. vyspěj se už ve 13 letech s půlkou města a pak se akorát smějou ostatním, že jsou sami, že nikoho nikdy neměli. A jejich odpověď na váš názor? - "No a co? Aspoň někoho mám" A proč si normální slušný člověk někoho nemůže najít?.. Protože dnešní lidé jsou stejní, zatím co je málo lidí, kteří dokáží vést svůj život a neřídí se názorem druhých. Mají svou hlavu a dokáží ji v pořádku používat. Neodsuzují druhý jen pro to aby si získali známost, nebo přátele.. Těchto normálních lidí je málo ..

Nechci si tu hrát na paní chytrou, která na svůj věk toho v životě prožila víc jak dnešní lidé.. jen mne dost vykolejuje to co se v dnešní době děje.. 13ti leté holky vypadaj na 20.. mladý 15ti letý kluci si hrajou na těžký frajery, když jim mamka koupí Iphone a lidé nedokáží pochopit problémy druhých a místo toho aby to radši nechali plavat, tak odsuzují, jen pro to že mají v hlavách nasráno..

To co slyším od mladých děcek co pouští na starší lidi za kydy by jsem si nedovaloli říct ani teď a to jsem typ člověka co si jen tak něco líbit nenechá!

Mám seznam lidí, kterým by jsem nejraději nakopala kaďáky, Když jim řeknu.. "Jaký máš důvod?" .. Začnou mluvit z cesty a stejně si z vás budou dělat srandu.. takže pokud je někdo ve vašem okolí, kdo vás šikanuje, uráži nebo se do vás naráži.. prostěmu flákněte a doočí mu řekněte.. "To by jsi do mne neřekl/a co? Přiště si to rozmysli, nebo přijdu s něčím horším"
Výchovný poradce vám nepomůže, protože stačí když dotyčného potkáte na ulici a bude vám brát ještě vše za zlé a bude to ještě horší.. proto si tyhle věci vyřizuji sama, jo problém mít z toho můžu, ale aspoň ukážu tomu dotyčnému, že si se mnou nemá zahrávat a nezavřou mne kvůly jednomu "Punchy" do ksichtu.. samozřejmě mi neděklá problém udat důvod! ;)

-Nenechte sebou zametat a dejte na jevo svůj názor! ;)))
Co tímhle textem dokážu? ... Nic?! No a? Pokud tu je někdo ještě normální a zají ho to, proč by se mnou nesouhlasil, pokud tedy nepatří mazy ty, kteří ostatní jen odsuzují, aniž by je zanli!

Jak natočit video na YouTube? - Pár osvědčených rad

26. ledna 2016 v 15:58 | Ellis Stones |  Rady a tipy
Chcete začít natáčet na YouTube, ale stále si nevíte jak na to? Zde je obsaženo několik rad a tipů, jak na to. Pokud chcete tedy kvalitní video, doporučuji tyto kroky dodržet, pokud chcete být úspěšní! :)

1. Kvalita, kamera, mikrofon...
Bez kamery asi zřejmě žádné video nenatočíte, tedy pokud to není něco formou "GamePlay" nebo tip videa, které je natáčeno formou počítačové obrazovky. Ale přes to, když budete natáčet hru, i tak budete potřebovat kvalitní mikrofon, protože pokud dáte do pozadí hudbu bez dialogu, dost lidí to odradí, protože lidé budou chtít znát váš názor na danou věc a vědět, s kým mají tu čest. Mikrofon nebo webkamera z notebooku není zrovna moc dobrá volba.
K natáčení různých vlogu a pod. doporučuji kvalitní kameru, která má min. 8mpx (jednotka udávající rozlišení kvality(rozlišení) fotoaparátu/kamery) nejlépe uděláte s 14mpx a více.
Pokud je to fotoaparát/kamera co má kvalitní mikrofon není potřeba, ale pokud si koupíte přídavný kvalitní mikrofon, uděláte lépe, pro čistější zvuk.
Doporučiji kameru/fotoaparát značky Canon nebo Nikon
Doporučuji mikrofon který je nejlépe kompatibilní s kamerou/mikrofonem/PC, protože ne všechny budou moci fungovat


2. Téma - Zaujímající (zajímavé), výstižné
Video se musí samo sebou nějak jmenovat a zaujmout diváky. Téma videa nejčastěji vyplývá z toho, co dané video obsahuje. Zároveň také krátký název, protože jak víme, čím kratší, tím si lidé toho více všimnou, protože čím více písmen, tím více to lidi odrazuje.

3. Obsah, scénář
Video bez scénáře, je jako kniha bez písmen. Musí zaujmout diváka a také by to mělo být na téma, které zrovna "FRČÍ". Které v dané době bývají "IN" a nebo nějaký, který jde z vašeho srdce . . . Také to musí být na téma, které vás baví a kterého jste se zrovna chytli, protože pokud to bude něco co vás nemusí bavit, může to snížit kvalitu vašeho videa, protože si s tím nedáte zrovna moc 2x záležet.

4. Délka
Čím je video delší, tím bývá nudnější. Na dobré video doporučuji max. 10min. také se musí vejít veškerý obsah (viz. část č.3) do jednoho videa. Čím kratší a obsáhlejší video, tím lepší než-li nudný dlouhý obsah.

5. Stříh, úprava, program
Video musí být sestřihané na dané a zajímavé momenty, když se přeci spletete, nemůžete točit od znova (protože by jste ani nedotočily), ale od fráze kterou jste pokazili, také pro sestřih na nejzajímavější momenty. .... Měl by to být program, který renderuje na nejlepší kvalitu, sice to bude déle trvat, ale je lepší dobré a kvalitní video, než sice dobré video, ale sotva jde rozpoznat tvář ve videu.
Sony vegas, Camtasia Studio, Movie maker...

Nekopírovat - zde fungují autorská práva ;) -

Čekám

25. ledna 2016 v 20:19 | Ellis Stones |  Téma týdne
Čekám na den kdy nebudu muset poslouchat jak každý úráží a odsuzuje někoho za to jak vypadá, co bere na sebe, jak upřednostňuje styl nebo za to že zrovna vyrůstal v chudobě a nemá na dobré věci, které by si přál. Že někdo odsuzuje lidi, za to co mají rádni nebo v to co věří.. Každý má něco do sebe a ne všichni jsou stejní.

Nejzajímavější, nebo spíše nejvtipnější je to, že odsuzují zrovna ti, kteří by nemohli kandidovat na miss krásy, nebo že nosí sami hadry, že vypadají jak z popelnice. Odsuzují poze ti, kteří nemají smysl žít a vybijí si to na ostatních.

Čekám na to, kdy si svět uvědomí jak celá lidská společnost žije ve lžích. Ve zprávách něco nakukaj a každý tomu hned věří, protože věc kterou daný prostý moderátor řekne je jen jeho samotný názor a jen proto že je to v televizi, kždý tomu uvěří.

Čekám až lidé přestanou věřit hloupostem, jen proto že to řekl někdo kdo je známí, ale je přes to mladý. Místo toho aby věřili prostému člověku, kterého sic nikdo nezná ale má životní a určité zkuštenosti, které si nikdo nedovede představit.

Čekám na to kdy lidé dostanou rozum a uvědomí si, že žít není jen tak živořit, ale dělat něco pro to aby mohli vzpomínat na krásné časy.. z dovolené, večírků a nebo na zážitky s přáteli..

Život není o tom ho žít, ale prožít. Je jen na nás, co pro to uděláme!