Jak natočit video na YouTube? - Pár osvědčených rad

26. ledna 2016 v 15:58 | Ellis Stones |  Rady a tipy
Chcete začít natáčet na YouTube, ale stále si nevíte jak na to? Zde je obsaženo několik rad a tipů, jak na to. Pokud chcete tedy kvalitní video, doporučuji tyto kroky dodržet, pokud chcete být úspěšní! :)

1. Kvalita, kamera, mikrofon...
Bez kamery asi zřejmě žádné video nenatočíte, tedy pokud to není něco formou "GamePlay" nebo tip videa, které je natáčeno formou počítačové obrazovky. Ale přes to, když budete natáčet hru, i tak budete potřebovat kvalitní mikrofon, protože pokud dáte do pozadí hudbu bez dialogu, dost lidí to odradí, protože lidé budou chtít znát váš názor na danou věc a vědět, s kým mají tu čest. Mikrofon nebo webkamera z notebooku není zrovna moc dobrá volba.
K natáčení různých vlogu a pod. doporučuji kvalitní kameru, která má min. 8mpx (jednotka udávající rozlišení kvality(rozlišení) fotoaparátu/kamery) nejlépe uděláte s 14mpx a více.
Pokud je to fotoaparát/kamera co má kvalitní mikrofon není potřeba, ale pokud si koupíte přídavný kvalitní mikrofon, uděláte lépe, pro čistější zvuk.
Doporučiji kameru/fotoaparát značky Canon nebo Nikon
Doporučuji mikrofon který je nejlépe kompatibilní s kamerou/mikrofonem/PC, protože ne všechny budou moci fungovat


2. Téma - Zaujímající (zajímavé), výstižné
Video se musí samo sebou nějak jmenovat a zaujmout diváky. Téma videa nejčastěji vyplývá z toho, co dané video obsahuje. Zároveň také krátký název, protože jak víme, čím kratší, tím si lidé toho více všimnou, protože čím více písmen, tím více to lidi odrazuje.

3. Obsah, scénář
Video bez scénáře, je jako kniha bez písmen. Musí zaujmout diváka a také by to mělo být na téma, které zrovna "FRČÍ". Které v dané době bývají "IN" a nebo nějaký, který jde z vašeho srdce . . . Také to musí být na téma, které vás baví a kterého jste se zrovna chytli, protože pokud to bude něco co vás nemusí bavit, může to snížit kvalitu vašeho videa, protože si s tím nedáte zrovna moc 2x záležet.

4. Délka
Čím je video delší, tím bývá nudnější. Na dobré video doporučuji max. 10min. také se musí vejít veškerý obsah (viz. část č.3) do jednoho videa. Čím kratší a obsáhlejší video, tím lepší než-li nudný dlouhý obsah.

5. Stříh, úprava, program
Video musí být sestřihané na dané a zajímavé momenty, když se přeci spletete, nemůžete točit od znova (protože by jste ani nedotočily), ale od fráze kterou jste pokazili, také pro sestřih na nejzajímavější momenty. .... Měl by to být program, který renderuje na nejlepší kvalitu, sice to bude déle trvat, ale je lepší dobré a kvalitní video, než sice dobré video, ale sotva jde rozpoznat tvář ve videu.
Sony vegas, Camtasia Studio, Movie maker...

Nekopírovat - zde fungují autorská práva ;) -
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama