Život s kočkou a neb - co bez ní nezažijete

5. února 2016 v 14:10 | Ellis Stones |  Deník
Už delší dobu jsem přemýšlela o tom, zda napsat tento článek a také jak jej zpracovat. Možná i vy si řeknete, že žít s číčou není zas tak nudné :)


Většina lidí nemá rádo 1.záři .. začínající škola, pomalu se blíží konec léta a spousta jiných věcí, které tohoto datu moc lidí nerozveselí. Od roku 2014 se to stalo mým jaksi tak si oblíbením dnem. Naší kočandě Vanýsce se narodila menší tlupa o 5ti koťátek. Vzhledem k tomu, že máme dva velké psy, tak jsem si koťátka i s matkou přestěhovala do pokoje, kam psi nesmí. Vzhledem k tomu, že matka kočiček měla problémy, že už dříve jednou potratila a podruhé měla předčasný porod, tak z 5ti koťátek přežili pouze dva jedinci. Chlapeček a holčička. Dlouho jsem přemýšlela nad jménem, ale pojmenovala jsem je až později, kdy jsem měla jistotu, že přežijí.
Přítel dal kocourkovi jméno Andy, podle jeho oblíbeného zpěváka ze skupiny Black Veil Brides, protože to byl čipera, který byl divoký, všude lítal jak ďáblík a kousal do všeho co viděl.
Já jsem kočičce dala jméno Móťa, protože je to takový chlupatý moula, který kamkoli vleze, nedopadne to dobře.


Bylo jim půl roku, kdy k začátku března jsme začínali malovat náš pokoj. Vše bylo pokryté novinami co to šlo a kočičky se povalovali také na všem co viděli. Jak už jsem zmiňovala, Móťa je ťunťa a kamkoliv vleze, ne vždy to dopadne dobře.
Měli jsme kýbl s barvou, ve které byla samo sebou i barva. A Móťa, jakož to průzkumník, si šla jaksi do barvy zaplavat. Slyšela jsem jenom ránu a žblunknutí a když jsem se otočila, přítel jí už vytahoval z kýblu ven. Hned jsem jí čapla a běžela do koupelny ji omýt, aby se jí něco nestalo. I přes to, že to byla jen obyčejná bílá barva, i tak jsem se bála.

Další příběh se odehrává, kdy jsme jeli na "chatu" ukázat kočičkám, jak to tom vypadá, je to poblíž lesa, takže všude lítají čamráci, zajíci vběhnou do zahrady a dokonce i divoké kočky, které tam chodí místní krmit a stavět jim boudičky. Kočičky jsme měli na provázky, aby se někam nezaběhli, vzhledem k tomu, že jsme tam byli jenom na chvilku a ony to tam neznaly. Báli jsme se, aby se neztratily. Dali jsme si kávu, udělali si posezení a kolem nás běhali mrňouskové a hráli si na babu. 3x jsme si museli kávu udělat, vzhledem to komu že jak za sebou běhali, zamotaly se do nožiček stolu a stále se stůl klinkal ze strany na stranu.Byl prosinec a mám hrozně ráda, když po ránu větrám a jde mi do místnosti zimní, chladný vzduch. Kočičky byli opět zvědavé a tak se koukali z okna a sledovali, jak po ulici jezdí auta. Na parapetu byl sníh a Andy si lehl na něj, divila jsem se, že ho to nezáblo. Šla jsem si dělat svoje, když se podívám na okno. Móťa už u ohřívadla v teple a Andy mezi tím hrabal sníh z venku dovnitř. Jako by to nestačilo přátelé... Jak mile mne viděl, seskočil z ona na podlahu, kde byl roztátý sníh, a uklouzl po linu.


Někdy se mi také stane, že jak mile jdu s jejich oblíbenou pochoutkou, začnou se mi motat pod nohy, běhat sem a tam a u toho řvát jak na lesy. A já mám dělat co proto, aby jsem si o ně nerozbila kušnu. Jednou jsem šla z obýváku do koupelny a Andy mi vběhl přímo pod nohy a já o tok malého kocoura zakopla .. zatím co on si to štrádoval dál. Myslím si, že ani neměl potuchy co to do něj nabouralo, možná to ani nezaregistroval. A toto se mi děje skoro každý den, kam koly jdu a kudykoliv, vběhne mi ten malý vochechula pod nohy (už kolikrát jsem měla z pár pádu modřiny) a ani neví o svědě a jde si vesele dál.


Mám soustu zážitků s těmi mými bastardy, ale nemám čas sem vše vypisovat :D Možná bude další část, možná ne, ještě se uvidí, dle možností! Tak se mějte a přeji mňaukózní den! :D

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bethany Bethany | Web | 7. února 2016 v 12:02 | Reagovat

Dodnes jsem žila v domnění, že Móťa je jméno pro kluka. :D I my máme dvě kočky  a vždycky se s nimi zasměju. Starší z nich má 14 let, ale vůbec na to nevypadá, ani se podle toho nechová, někdy dělá větší kraviny než ta mladší. :D Škoda, že mi nejdou zobrazit tvé fotky z článku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama